Witaj w kawiarence sztuki! ;)

Forum dla ludzi ceniących sobie sztukę :)


#1 2008-04-26 00:45:47

remana

Administrator

Zarejestrowany: 2008-04-15
Posty: 163
Punktów :   

Anne Rice

Czy ktoś z Was czytał może jakąś książkę tejże autorki? Jak tak to jaką i jakie nasunęły Wam się refleksje?  Moją pierwszą w życiu książką Anne Rice były Skrzypce A więc... książka jest właściwie o miłości do muzyki, do skrzypiec... Główna bohaterka Triana jest bardzo nieszczęśliwą osobą... straciła bliskich: matkę, córeczkę, aż w końcu najważniejszego mężczyznę-Karla. To właśnie lamentem i opłakiwaniem jego ciała przez Trianę zaczyna się ta książka... Później pod jej okno zaczyna przychodzić skrzypek, który gra jej najróżniejsze melodie przywołując do niej wspomnienia... Pewnego dnia wkrada się do jej sypialni i okazuje się że jest duchem... Jego granie zaczyna przywoływać coraz boleśniejsze dla Triany wspomnienia. Skrzypek nie pozwala Trianie dotknąć skrzypiec. Przy którejś z jego wizyt Triana zabiera mu skrzypce, a duch w gniewie zabiera Trianę w przeszłość i pokazuje jej swoje życie... (i tu niewątpliwie następuje najciekawsza część książki: przeszłość Ducha, opis jego niewyobrażalnego talentu i straszliwej zbrodni, którą popełnił niechcący z miłości do muzyki, przez co musi błąkać się po świecie i nikt nie może mu pomóc...okazuje się również, ze był uczniem szczerze poważanego przez Trianę mistrza skrzypiec Czajkowskiego, oraz znał Bethowena) Piękna książka...
Zakochałam się w jej twórczości i tak jest do tej pory A Wy co o niej sądzicie?


http://sedan.blox.pl/resource/rroseline.gif

Offline

 

#2 2008-04-26 10:35:31

Nutella

Nowicjusz

9032551
Call me!
Skąd: Ponylandia
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 38
Punktów :   
WWW

Re: Anne Rice

Skrzypce były fajne..
ja ostatnio przeczytałam Merrick, jest to bodajże 7 część Kronik Wampirów.
Louis chce wywołać ducha Claudii, żeby móc z nią porozmawiać i żeby uzyskać jej wybaczenie. Jego przyjaciel David Talbot prosi Merrick Mayfair, potężną czarownicę, o pomoc. Merrick rzuca na wszystkich po kolei zaklęcia, generalnie końcówka jest beznadziejna, ale resztę się czyta fajnie ^^


"I have no words that I could say to you to make you understand
Everthing is lost
Everything is mine now
All the beauty, gone
- All the faith...

It's watching over you, my friend
And you, you fear nothing
More than
Me..."


Come to the dark side, we have cookies!

Offline

 

#3 2008-04-26 14:42:00

ecia

Zaciekawiony

2250335
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2008-04-21
Posty: 64
Punktów :   

Re: Anne Rice

Ja czytam właśnie "Wywiad z Wampirem". Wczoraj na uczelni zobaczyłam w ręce kumpla tę książkę, od razu skojarzyłam autorkę no i kumpel nie miał innego wyjścia jak mi pożyczyć


Spokój, który mnie dziś mami,
To głos przelotny - pieśń anioła
Nad uśpionymi demonami.

Offline

 

#4 2008-04-27 18:40:56

Nutella

Nowicjusz

9032551
Call me!
Skąd: Ponylandia
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 38
Punktów :   
WWW

Re: Anne Rice

Wywiad z Wampirem jest świetny...
Jeszcze Godzina Czarownic jest genialna ;]


"I have no words that I could say to you to make you understand
Everthing is lost
Everything is mine now
All the beauty, gone
- All the faith...

It's watching over you, my friend
And you, you fear nothing
More than
Me..."


Come to the dark side, we have cookies!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ti Kaz biuro rachunkowe zaproszenia-komunijne-ze-zdjeciem.eu Suchen Sie ein Hotel in der Nähe der